Programista ds. Automatyzacji Testów
XTB
Odesa, UA
3 днів тому
source : Just Join IT

ISTQB (nice to have)

Postman (nice to have)

Selenium (regular)

JavaScript (advanced)

Java (advanced)

Poszukujemy testera, z co najmniej 2 letnim doświadczeniem w testowaniu, w tym co najmniej rocznym doświadczeniem w automatyzacji testów.

Nie musisz być ekspertem, ważne, że wiesz na czym to polega i jesteś otwarty na rozwój siebie i innych, potrafisz pisać testy automatyczne, ale jednocześnie wiesz, na czym polega testowanie i nie boisz się testować.

Zakres obowiązków :

  • analizowanie dokumentacji na potrzeby testów
  • projektowanie i implementowanie przypadków testowych, weryfikujących oprogramowanie pod kątem spełnienia wymagań funkcjonalnych i jakościowych
  • przygotowywanie danych testowych
  • wykonywanie testów manualnych aplikacji mobilnej, webowej lub testów API
  • dokumentowanie wyników testów
  • projektowanie i implementacja automatycznych skryptów testowych dla nowych i istniejących funkcjonalności
  • wykonywanie już przygotowanych testów automatycznych na różnych środowiskach
  • tworzenie raportów z przeprowadzonych czynności testowych
  • zgłaszanie i analizowanie wykrytych defektów
  • współpracowanie z innymi zespołami wytwórczymi
  • wspieranie użytkownika końcowego
  • Wymagania :

  • 2+ lat doświadczenia komercyjnego w testowaniu manualnym aplikacji
  • 1+ lat doświadczenia w automatyzacji testów Web / Mobile / API (do wyboru) przy użyciu : Java, Python lub Java Script + Selenium, Cypress.io
  • Umiejętność projektowania i implementacji przypadków testowych : ścieżki pozytywne, negatywne
  • znajomość procesu wytwarzania oprogramowania
  • doświadczenie w przeprowadzaniu testów funkcjonalnych
  • doświadczenie w środowisku testowym opartym na metodyce Agile Scrum
  • zdolność analitycznego myślenia
  • komunikatywność
  • dobra organizacja pracy, dokładność, dociekliwość
  • umiejętność pracy w zespole
  • znajomość narzędzi do wsparcia testów : Jira lub pokrewne
  • Dodatkowym atutem będzie :

  • wiedza lub doświadczenie związane z obszarem finansowym (mile widziane znajomość obszaru FX oraz platform tradingowych)
  • praktyczna znajomość Appium
  • praktyczna znajomość RestAssured
  • automatyzacja aplikacji typu One Page Application
  • Certyfikat ISTQB FL lub wyższy
  • Co najmniej podstawowa znajomość narzędzia Postman
  • Oferujemy :

  • udział w nieszablonowych projektach informatycznych realizowanych w obszarze globalnego rynku finansowego
  • pracę w młodym, dynamicznym zespole
  • dostęp do zaawansowanych technologii informatycznych (możliwość tworzenia innowacyjnych programów elektronicznego obrotu)
  • pracę z doświadczonymi programistami
  • pakiet świadczeń pozapłacowych
  • Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy w XTB S.A.

    Повідомте про це